Jak wydłużyć życie silnika

Data dodania: 15.12.2016


Długość życia samochodu zależna jest w dużej mierze od jego jakości i materiałów, ale równie ważne jest jego użytkowanie. Są samochody, które mają na liczniku 150 000 kilometrów, a wymagają serwisowania (zobacz serwis: Frost Thermo King), są też takie, które pomimo przekroczenia 300 000 kilometrów wciąż świetnie się sprawują. Jest to zasługa przede wszystkim prawidłowego dbania o silnik. Jak wydłużyć życie silnika, by posłużył nam przez długie lata?

Największy wpływ na zużycie silnika ma jego codzienna eksploatacja. Musimy pamiętać, by zaraz po każdym uruchomieniu silnika obchodzić się z nim delikatnie. Nie można go zbytnio natężać, jeśli nie jest jeszcze rozgrzany. Jeżeli zaraz po wejściu do auta zmusimy go do ostrej, dynamicznej jazdy, bardzo odbije się to na stanie silnika. Dodatkowo należy pamiętać, by po długiej trasie, przed wyłączeniem, pozwolić mu się schłodzić. Najlepszy na to sposób to kilka minut spokojnej, płynnej jazdy, podczas której silnik nieco odpocznie i dopiero przejdzie w stan spoczynku.

Aby silnik długo żył, musi być odpowiednio zadbany. Regularna wymiana oleju należy do jednej z rutynowych czynności, którą należy bezwzględnie wykonywać. Specjaliści radzą, by robić to raz do roku, najlepiej w dobrym serwisie, np. Frost Thermo King. Trzeba pamiętać, że niebagatelne znaczenie ma jakość materiałów, które mają styczność z silnikiem. Dlatego powinniśmy dostarczać najwyższej jakości oleju, ale także i paliwa.

Sprawność silnika warto regularnie kontrolować w punktach serwisowych. Auta starszego typu powinny dostać się pod opiekę doświadczonego mechanika, te nowsze wystarczy zaprowadzić do renomowanego warsztatu (zobacz: Frost Thermo King), który za pomocą komputera sprawdzi, czy wszystkie elementy są sprawne i nie wymagają regeneracji. Lepiej dmuchać na zimne – zbagatelizowanie małej usterki może doprowadzić do poważnych uszkodzeń, których naprawa okaże się bardzo kosztowna. Odnalezienie zawczasu niewielkiego defektu okaże się dla portfela znacznie bardziej korzystne, tak jak dla żywotności silnika.

Musimy pamiętać, że troska o silnik to również wyraz dbałości o nasze finanse. Poważne remonty lub nawet wymiana sprzętu kosztują niebagatelne sumy, dlatego tak ważne jest, byśmy zwracali na to uwagę. Ogromne znaczenie ma styl jazdy kierowcy – silnika nie można przeciążać, bo szybciej będzie się niszczył. Ponadto dużą rolę odgrywa regularne serwisowanie w renomowanych punktach, np. Frost Thermo King. W innym wypadku możemy pewnego dnia się zdziwić, dlaczego nasze młode auto z niewielkim przebiegiem zaczyna niedomagać.

Wypożyczalnia samochodów Kołobrzeg

Wypożyczalnia samochodów Szczecin